DALIŞ KEMERİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ ?

DALIŞ KEMERİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ ?

Genellikle kullanılan, dalış elbiselerinin suda yüzerliliği çok fazladır.Suya daldığınızda dalış elbisesinin kaldırma kuvveti gün yüzüne vurur.Bunun faydalı olduğunu söyleyebiliriz fakat.zıpkın ve serbest dalış gibi sporlarda bu bize dezavantajdır.

 

Sualtına nasıl rahatlıkla batabiliriz?dalışlarımızın nasıl kolay olmasını sağlayabiliriz?

 

Sualtında dalışlarınızı kolaylaştırmak için rahat inişe izin veren dalış kurşunları ile donatılan dayanıklı dalış kemerlerini tercih ediyoruz.  

 

- Scubada kullanılacaksa örgü kolonlu plastik veya metal tokalı kemer, yada örgü kolon üzerine ağırlık cepli kemer olabilir.

 

- Serbest dalış ve zıpkınla balık avı için kullanılacaksa basınç altında vücutla birlikte esneyen esnek kauçuk kolonlumarsilya tipi, plastik veya metal tokalı kemer olabilir.

Dalış Kemer tokalarının acil durumlarda kolay tahliye edilebilir olmasına ve kemer kolonunu sıkı kavramasına dikkat edilmelidir.

 

Dalış ağırlıklarının kemer kolonu üzerinde kaymaması için kaydırmazlık sabitleme tokaları kullanabilirsiniz. Bunlar paslanmaz malzemeden yada plastik malzemeden yapılmış olabilir.

 

Dalış kemerlerinin dalış ağırlıkları takıldıktan sonra tokadan sonra en fazla 1 karış uzun olması ve sürekli olarak önümüzde durması acil durumlarda tahliye çok önem taşır.

 

Dalış ağırlık kemerlerinin her dalıştan sonra kontrol edilip normal su ile yıkanarak gölge bir yerde kurutulması gerekmektedir.

 

SİTEMİZİ ZİYARET EDİP DALIŞ KEMERLERİNE GÖZ ATABİLİRSİNİZ

ÖRNEK ÜRÜNLERE BURADAN İNCELEYE BİLİRSİNİZ.DAHA FAZLA ÜRÜN ÇEŞİDİ İÇİN KATEGORİ SEÇİMİ YAPINIZ

 

VİDEOLU DALIŞ KEMERİ ANLATIMI

https://www.youtube.com/watch?v=VEvU2q8MwFk&index=10&list=UUIK88X0U24xWddtkeeyhR5g