DALIŞ BİLGİSAYARI SEÇİMİ

EN İYİ DALIŞ BİLGİSAYARI NASIL SEÇİLİR

Dalış bilgisayarları, gerçek zamanlı olarak güvenli bir şekilde dalış yapmanız için gereken tüm bilgileri verir. dalış saatine sahip değilseniz dekompresyon zamanı, güvenli dalış zamanı, vb. Gibi hayati hesaplamaları bulmak için masalarda bir derinlik ölçer ile çalışmak zorunda kalırsınız.

Bir dalış bilgisayarı, derinlik ölçerlerin ve dalış masalarının uygun bir pakette yaptığı her şeyi yapar ve beyninizi yormak ve zihinsel matematik yapmayı denemek ya da güvenliğinizi tahmin etmek yerine, daha fazla eğlenmek için dalışınızı harcarsınız!

Dalış saati olmadan dalabilir misin? Eminmisiniz? Gerçekten istiyor musun? Sanmıyorum! Dalış Bilgisayarları, dalgaların altında daha pratik, kendiliğinden sade ve otomatik aklınıza gelen bütün verileri size gösterecektirMükemmel dalış bilgisayarınızı nasıl bulacaksınız ?

Bütçenize karar verin

Dalış bilgisayarları 1000 TL ve 9000 TL arasındaki fiyatlara maal olabilir

Serbest dalıcılar muhtemelen 3500 TL'den daha fazla harcama yapmazlar.Bu fiyatlara gerçekten harika dalış bilgisayarı modelleri satın alabilirsiniz ama hava entegrasyonu olan teknik bir bilgisayar istiyorsanız daha fazlasınıda ödemeniz gerekir.

Tipik olarak, hava entegrasyonu isteyen ciddi dalgıçlar ve daha tecrübeli kişiler, birinci sınıf bilgisayarları satın almak isteyecektir. Bunun bir istisnası, hava entegrasyonuyla hemen başlamak isteyen, geniş bir bütçeyle kararlı bir yeni üye olmanız olabilir.

Daha pahalı bilgisayarlar, gaz karışımları, algoritmalar ve navigasyon ayarlarıyla daha çok yönlülüğe sahiptir. Ne kadar çok harcarsanız, bilgisayarınız da o kadar özelleştirilebilir olacaktır. Ayrıca, hava sistemi entegrasyonu için de bir prim ödeyeceksiniz.

Hava sistemi entegrasyonunu göz önünde bulundurun

Bazı dalış konsolları “bağımsızdır”, yani kendi başlarınada çalışırlar. Dalış ekipmanınızın bir kısmını değiştirir (derinlik ölçer, pusula vb.), Ancak aslında hava sisteminize bağlanmayacaklardır. Eğlence dalgıçlarının çoğunluğu için, gerçekten ihtiyacınız olan tek veriler onlar.

Çoğu teknik olan ve pahalı dalış bilgisayarları  “entegredir”, yani regülatörünüze ve hava kaynağınıza bağlanırlar. Hava sistemi entegrasyonuna sahip bir bilgisayar, tankınızdaki havayı izleyebilir ve size derin hesaplamalar yapabilir. Çoğu ucuz dalış bilgisayarı modellerinde hava sistemi entegrasyonu yoktur, bu da bilgisayarınız ve donanımınızın geri kalanı için maliyetleri düşürür.

Algoritmaları anlama

Bilgisayarınız, bir derinlik, zaman ve basınç gibi verileri bir algoritmaya takarak dalış saatlerini ve dekompresyon programları bulmaz. Hatta bazılarının aynı model üzerinde birden fazla algoritması var! Dalış bilgisayarı seçeneklerini karşılaştırırken , her modelin özelleşiklerini tam olarak anladığınızdan emin olun .

Temeller

Arka Işık: Arka ışığı olmadan hiçbir şey satın almam. İhtiyacınız olduğunu düşünmeyebilirsiniz, ancak arka ışık, bir şeyler ters giderse gerçekten sahip olmak istediğiniz şeylerden biridir.

Su aktivasyonu: Su aktif dalış bilgisayarları açılır ve yüzeye vurur vurmaz hesaplamaya başlarlar. Hepimiz bazen açmayı unuttuğumuz için, bu onsuz yapmak istemediğiniz bir kolaylık. Biraz daha fazla ödeme yapmak ve bilgisayarınızı çalıştırmayı unuttuğunuzda bile çalışabilmesi için bilgisayarınıza güvenebilmeniz daha iyi olur!

Alarmlar: alarmlar, ihtiyaç duyduğunuzda acil uyarıları görmenizi garanti eden özelliktir, çünkü en dikkatli dalgıç bile ara sıra bilgisayarlarına bakmayı unutur. Ayarlanabilir ve programlanması kolay alarmları arayın. Gürültü ya da yanıp sönen ışıklarda, dikkatinizi çekecek her şeyi kullanabilmek istersiniz.

Temel ekran özellikleri: Herhangi bir iyi dalış bilgisayarı, temel bilgileri bir bakışta göstermelidir. Bunlar: maksimum derinlik, mevcut derinlik, dalış süresi ve uçuşa gerek kalmadan durma süresi.

Modeller arasında seçim yapma

Şimdi deneyim seviyeniz ve dalış alışkanlıklarınızla nerede olduğunuzu düşünün. Şimdi ne tür bir dalış yapıyorsunuz? Bundan bir yıl sonra nerede olmak istersin? Temel bir şeyden memnun olacak mısınız yoksa çok fazla alan büyümesini mi istiyorsunuz?

Kendi tercihlerinizi bilmek, satın aldığınız bilgisayardan memnun kalacağınızın en kesin yoludur. Öyleyse, kiralama aşamasındayken olabildiğince çok dene. Mağazalara gidin ve demo modeller ile oynayın.

Size uygun olduğundan emin olun:

Ekrandan ne haber? Sizin için anlamlı olacak şekilde ayarlandı mı? Gezinmek için yeterince kolay buluyor musunuz?

İhtiyacın olan her şeyi görebiliyor musun? Bileğinize / ekipmanınıza iyi uyuyor mu?

Dünya markası olan SUUNTO dalış saatleri hem güvenilir doğru değerleri vermesi hemde 2 yıl garantisi olması nedeniyle tavsiyemizdir

2. el dalış bilgisayarlarını kesinlikle tavsiye etmiyoruz dalış bilgisayarı elektronik malzemeler şahsi ve güvenilebilir olmalı.

 

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_7vp07pgake08o935nm42ion673, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0